single.php

PROFILAKTYKA INFEKCJI COVID-19 ważne informacje

DRODZY PACJENCI – DLA NASZEGO WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA dostosowując się do obowiązujących przepisów ustalamy co następuje:

Niektóre wizyty w celu kontynuacji leczenia, przedłużenia zwolnienia, konsultacji wyników mogą się odbyć w drodze WIZYT ON-LINE – szczegółowe informacje zostały opisane w kolejnej zakładce aktualności.

ZAPRASZAMY NA WIZYTY JEDYNIE PACJENTÓW BEZ JAKICHKOLWIEK SYMPTOMÓW INFEKCJI.

DLA PACJENTÓW PRZYBYWAJĄCYCH DO POLSKI Z KRAJÓW O ZWIĘKSZONYM RYZYKU INFEKCJI SARS- COV -2 – A ZWŁASZCZA Z ANGLII, IRLANDII, HOLANDII, BELGII I INNYCH POCZĄWSZY OD DNIA 21.12.2020 ZOSTAJE WPROWADZONY DODATKOWY WARUNEK – UJEMNY TEST PCR WYKLUCZAJĄCY INFEKCJĘ CORONAWIRUSEM WYKONANY W CIĄGU MAX. 48 GODZIN OD DNIA WIZYTY- PO JEGO SPEŁNIENIU I PO WYKLUCZENIU OBJAWÓW ZAPALNYCH BĘDZIEMY MOGLI ZAPROSIĆ DO SKORZYSTANIA Z PORAD W NASZYM CENTRUM MEDYCZNYM.

Uprzejmie prosimy aby na wizyty zgłaszały się jedynie osoby bezwzględnie zdrowe – najmniejszy katar, kaszel, ból gardła, bóle mięśniowe, objawy zwykłego przeziębienia, alergii, nieznacznie podwyższona temperatura ciała pow. 37.0 stopni Celsjusza niestety w obecnej chwili wykluczają możliwość realizacji wizyty w naszej Poradni gdyż nie jesteśmy w stanie na 100% wykluczyć możliwości innej przyczyny objawów…

WPROWADZAMY OBOWIĄZEK PRZYCHODZENIA NA WIZYTY W MASECZKACH ZAŁOŻONYCH NA USTA I NOS.

Maseczki mogą być bawełniane, chirurgiczne, z filtrem lub bez – ważne aby były założone prawidłowo i zasłaniały nos oraz usta. Dla wyjaśnienia informujemy, że maseczki mają chronić nie nas samych ale pozostałe osoby przed możliwością zarażenia się drogą kropelkową wirusem. Większość z nas może być w obecnej chwili tzw. bezobjawowymi nosicielami. Nasz personel obowiązkowo nosi maseczki lub przyłbice, oraz wprowadziliśmy dodatkowe środki zapobiegawcze- każdorazowa dezynfekcja rąk płynami spirytusowymi zarówno personelu ale i wszystkich odwiedzających nas pacjentów. Uprzejmie informujemy, że pacjenci bez maseczek nie bedą przyjmowani do naszej Poradni.

TRIAGE – SELEKCJA- WYWIAD

Prosimy o każdorazowy kontakt z naszą recepcją w dniu zaplanowanej wizyty celem przeprowadzenia przez pracownika recepcji obowiązkowej ankiety tzw. TRIAGE. W ramach TRIAGE – zostaną zadane pytania określające ryzyko potencjalnego nosicielstwa lub choroby COVID -19. Bardzo prosimy o dokładne i uczciwe odpowiadanie na pytania z ankiety. Pomoże to w ochronie pozostałych pacjentów, personelu i zdecydowanie zmniejszy ryzyko transmisji wirusa. Nasze Pacjentki muszą przejść przed wejściem na teren firmy wstępną ocenę stanu zdrowia – pomiar temperatury ciała termometrem bezdotykowym i wywiad, który przeprowadzany jest przez pracowników recepcji przed wejściem na teren Poradni. Jeżeli nasi pracownicy stwierdzą jakiekolwiek objawy przeziębienia lub wywiad będzie w jakimkolwiek stopniu ryzykowny ( dodatni ) pacjentka nie zostanie zaproszona dalej do poczekalni i będzie musiały zmienić termin swojej wizyty. Pacjentki zaproszone do poczekalni w pierwszej kolejności proszone są o zdezynfekowanie rąk. Następnie zostaną przekazane do podpisu odpowiednie dokumenty informujące o ryzyku zakażenia wirusem COVID – 19 , również Ankieta oceniająca ryzyko infekcji oraz inne informacje. Czas wizyt został skrócony do bezwzględnego minimum potrzebnego na badanie i diagnozę. Prosimy aby minimalizować rozmowy do tematów jedynie związanych z bieżącym medycznym problemem. Prosimy o przychodzenie w najbliższym czasie bez dzieci i osób towarzyszących – do poczekalni może wejść obecnie tylko jedna pacjentka.

Doskonale rozumiemy, że te wszystkie procedury utrudniają nam wszystkim codzienne funkcjonowanie, bezpośrednią relację, o którą zawsze dbamy oraz zmuszają nas do zachowania odpowiedniego obowiązującego dystansu ale jest to w obecnej chwili nadal jedyna droga do ograniczenia ryzyka potencjalnego zakażenia COvid 19 – a na bezpieczeństwie i zachowaniu dobrego zdrowia jako służbie medycznej zależy nam przede wszystkim …

JESZCZE RAZ PRZEPRASZAMY WSZYSTKICH NASZYCH DROGICH PACJENTÓW I ICH RODZINY ZA WSZELKIE UTRUDNIENIA …

Mamy ogromną nadzieję, że ten trudny dla wszystkich czas minie szybko i znowu będziemy mogli pracować łatwiej i z uśmiechem tak jak przez ostatnich kilkanaście lat…

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Zespół PRO CREATIVE

Nasi lekarze do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie.