single.php

Krakowska Fundacja Zdrowie Dziecka

Krakowska Fundacja Zdrowie Dziecka realizuje kampanię społeczną uświadamiającą konsekwencje picia alkoholu w ciąży (FAS), kształtującą postawę współodpowiedzialności za nowe życie wśród osób z otoczenia kobiet w ciąży. Projekt wspiera 21 jednostek partnerskich, wśród nich nasze Centrum Medyczne Pro Creative.

Ideą kampanii jest zwiększenie wiedzy mieszkańców Krakowa nt. Płodowego Zespołu Alkoholowego (FAS) oraz zwrócenie ich uwagi na fakt, że odpowiedzialność za nowe życie spoczywa nie tylko na przyszłej matce, ale również na osobach z jej otoczenia. Jednym z działań, pomagających w propagowaniu tego założenia jest spot radiowy, w którym mężczyzna informuje o podjęciu razem z żoną świadomej decyzji o powiększeniu rodziny i zdecydowaniu również o tym, że oboje nie będą pić alkoholu przez kolejne 9 miesięcy.Celem akcji jest uświadomienie kobietom konieczności regularnych badań ginekologicznych i sprawdzenie swoich obciążeń rodzinnych. Ważne jest wzajemne mobilizowanie się do badań, przypominajmy o nich swojej mamie, córce, przyjaciółce.

Zapraszamy serdecznie do naszej Poradni po odbiór specjalnej broszury edukacyjnej przygotowanej przez członków Rady Eksperckiej powołanej w ramach kampanii. Opisywane w niej tematy dotyczą poziomu rozpowszechnienia FASD w Polsce, konsekwencji spożywania alkoholu dla płodu, charakterystycznych cech wyróżniających dzieci z FAS, konsultacji lekarskich wymaganych przez dziecko z FAS oraz lokalnych działań zmierzających do zmniejszenia wymiarów opisywanego zjawiska. Artykuły dostępne są również na stronie internetowej Fundacji Zdrowie Dziecka www.zdrowiedziecka.org. Ponadto, w ramach prowadzonych działań zostały przygotowane także citylighty wykorzystujące przestrzeń publiczną do ekspozycji myśli przewodniej kampanii: „Wybierz mądrze – nie pij w ciąży! Życie Twojego dziecka jest najważniejsze!”.

Nasi lekarze do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie.